Izložba otvorena od  06.01.2024 – do –  21.01.2024

Prvo grafičko bijenale 8. Božićna izložba

Dragi prijatelji, pozivamo vas na svečano otvaranje Prvog grafičkog bijenala 8. Božićne izložbe u Sremskim Karlovcima koje će se tradicionalno održati 6. januara, na Badnje veče u 19 časova.

U galeriji Karlovačke crtačke škole imaćete priliku da vidite mnoge tradicionalne tehnike likovne grafike u visokoj i dubokoj štampi, kao i veliki broj izlagača različitih generacija iz Srbije i regiona.

Posebna atrakcija predstavljaju grafike legendarnih umetnika sa Petrovaradinske tvrđave: Jovana Soldatovića, našeg najznačajnijeg vajara i Slobodana Kuzmanovića -Kuze, akademskog slikara i grafičara, koje ćemo postuhmno predstaviti publici njima u čast.

Dođite da saznate nešto više o tradicionalnim tehnikama grafike koja se ručno štampa i da zajedno sa nama osetite toplu atmosferu prazničnih dana prožetu duhom umetnosti u galeriji Karlovačke crtačke škole.

 

RADOVI UMETNIKA – OTARANJE IZLOŽBE

Pratite novosti o našim sledećim izložbama

    Vaše podatke koje ste dostavili obrađivati ćemo u skladu s našom politikom privatnosti.